Psikoroom İlk Seans Ücretsiz Psikolog Seansları Başlamıştır.

Psikoterapi Kişiyi özgür bırakmaktır.

Ekonomik psikolog fiyatları bireysel terapi, çocuk ve çift terapilerinde geçerlidir.

Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?

Uygun Seanslar

Aylık Belli Sayıda

Normal Seanslar

Erken Randevu Avantajı

Hipnoz Terapisi

%90 Başarılı Sonuçlar

Psikoroom Sık Sorulan Sorular

Bazen kendimizi;

çıkmazda hissettiğimiz anlar yaşanabilir,

çevremize anlatamadığımız,

anlatsak da

anlaşılmayacağımızı düşündüğümüz zamanlar olabilir,

bu ve buna benzer durumlarda günlük hayatımızı olumsuz etkilediğini düşündüğümüz problemlerde psikoloğa ihtiyaç duyarız.

Bunun yanı sıra depresyon, sınav stresi, anksiyete, başedilemeyen yalnızlık hissi, özgüven problemi, yeme bozukluğu vs gibi konularda da psikoloğa ihtiyaç duyabiliriz.

Psikiyatrist bir hekim, psikolog ise terapisttir.

Psikolog ve psikiyatrist farkı toplumumuzda sıkça karıştırılan bir konudur.

Psikiyatrist tıp fakültesindeki eğitiminin ardından uzmanlığını psikiyatri üzerinde yaparlar ve tanı koyma yetkileri vardır.

Psikologlar ise danışanın yaşadığı problemleri terapi ve seanstaki çalışmalarıyla çözüme götürür. Terapi eğitimi alan psikiyatristler de terapi yapabilirler.

Seanslar, terapist ve danışanın işbirliği sonucu karar verilen bu konu, genellikle haftada 1 gün 40-45 dakika arasında değişen süre zarfında gerçekleşir. Duruma göre haftada 2-3 gün seans gerçekleştirilen vakalar da bulunmaktadır.
Danışanların akıllarına takılan ilk soru sıklıkla bu olmakla birlikte, net bir cevabı bulunmamaktadır. Terapi süreci danışan ve terapist işbirliğine, danışanın değişime istekli olma durumuna, terapi sürecine bakış açısına, ve daha birçok etmene göre değişkenlik gösterdiği için ve her danışanın yaşadığı problem biricik olduğu için bu süreç her danışanda farklı zaman dilimlerinde sonlanabilir.

Gizlilik ilkesi, psikologların en önemli etik ilkelerinden biridir. Terapist, seans sırasında aldığı notları, danışanın kişisel bilgilerinin olduğu bilgi kağıtlarını ve diğer bütün formları kendisi saklamakla yükümlüdür. Elbette gizliliğin devamlılığının istisnaları vardır bu da genelde ilk seansta terapist tarafından danışana aktarılır ve danışan gizlilik konusunda bilgilendirilir.

İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle çoğu iş sektörünün online platforma geçmesi durumunda olduğu gibi psikoterapi seanslarındaki online devamlılık bu süreçte artış göstermiştir. Yüz yüze seanslardan hiçbir farkı olmamakla birlikte danışan ve terapist iş birliği kurulduktan sonra yüzyüze seanslarda alınan verimden hiçbir farkı olmadan online psikoterapi seansı gerçekleşir.

Ne yazık ki günümüzde psikoloji lisans mezunu olmadan terapi yapabildiğini iddia eden kişiler sayıca oldukça fazla bu durumda destek almayı düşünen kişi terapistini önce elbette araştırmalıdır. 

Her şeyden önce psikoloğunuzun lisansının ‘’Psikoloji’’ olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Bir kişinin Klinik Psikolog ünvanını alabilmesi için 4 yıllık psikoloji lisans 2 yıllık klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlaması gerekir. 

Terapistin aldığı eğitimleri dikkatlice incelemek gerekir. Özelikle çalıştığı hastalık, patoloji alanlarının ne olduğunu bilmek önemlidir çünkü bir psikolog aynı anda bütün hastalıklarla, bütün konularla çalışamaz. 

Sizin şikayetinize göre o terapistin o konuda uzman olup olmadığına bakmak gerekir. Yüz yüze seanslardan hiçbir farkı olmamakla birlikte danışan ve terapist iş birliği kurulduktan sonra yüzyüze seanslarda alınan verimden hiçbir farkı olmadan online psikoterapi seansı gerçekleşir.

Depresyon, Stres, Anksiyete

Hiçbir Sorun Onu Yaratan Bilinç Düzeyiyle Çözülemez.

Psikoroom Psikolog Kadrosu her geçen gün genişlemektedir.

Randevu ve Bilgi

Çalışma Saatleri

Online olarak 7/2 bize ulaşabilirsiniz.

Psikoroom Kadıköy

Bağdat Caddesi